Lato w teatrze
Teatr Bagatela
edycja 2013

 

Idea projektu

Lato w teatrze w Bagateli

Prowadzący warsztaty

Patroni medialni i sponsorzy

Strona główna

 

Blog:

Prowadzący warsztaty

  

Dariusz Starczewski

aktor, reżyser, pedagog. W 1998 ukończył krakowską PWST. Zadebiutował na scenie już w 1993 z Grupą Rafała Kmity, z którą jest związany do dziś. Współpracę z Teatrem Bagatela rozpoczął w 2001 rolą Kułygina w "Trzech siostrach" (reż. A. Domalik). W 2004 zadebiutował jako reżyser "Szklaną menażerią"; kolejno zrealizował jeszcze "Heddę Gabler", "Kto otworzy drzwi?" (spektakl dyplomowy PWSFTviT), "Tramwaj zwany pożądaniem”, "Rosyjską ruletkę” (Teatr im. Żeromskiego, Kielce), "Sen nocy letniej” (Międzynarodowy Festiwal Reżyserii Teatralnej "Versionale" w Dreźnie), "genomgnom" (Eurodramafest 2011), "D o w N_U S" (Teatr STU) oraz "Postrzał" na Scenie Pokój. Jest założycielem platformy artystycznej "sztuka na wynos" oraz firmy szkoleniowej "SZiN".

 

Fot. Michał Grabowski

 

   

Małgorzata Haduch

tancerka, choreografka. Absolwentka School for New Dance Development (SNDO 2004) w Amsterdamie; pracuje niezależnie jako choreografka i tancerka, reżyseruje spektakle, kuratoruje i organizuje wydarzenia związane z tańcem współczesnym i improwizacją. Związana jest z holenderską sceną free jazzową. Z jej inicjatywy w 2006 roku powstała grupa Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia). Unfinished Company realizuje przede wszystkim spektakle improwizowane, w których muzyka i taniec współistnieją jako jedna forma artystyczna, ich performance to spotkanie silnych osobowości, starcie się doświadczeń, energii i wyobraźni. Małgorzata Haduch w 2013 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Bagatela w Krakowie przygotowując choreografię do spektaklu „Carmen. Bella Donna”.

Fot. Jakub Wittchen

 

 

  

Artur Sędzielarz

dyrygent, aranżer, śpiewak a także artysta kabaretowy. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, oraz tejże uczelni Studia Podyplomowe. Finalista Międzynarodowego Konkursu dla dyrygentów w Bolonii w 2005 roku. Od roku 1997 związany jako śpiewak z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, a w latach 2010-2011 sprawował funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego tego zespołu. Szef Chóru Kameralnego Quattro Voci z którym zdobył wiele nagród i wyróżnień. W 2012 roku współpracował z Teatrem Stu przy Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, gdzie sprawował opiekę wokalną nad aktorami. Współzałożyciel formacji kabaretowej Kwartet Okazjonalny, z którą występował w produkcjach telewizyjnych.

Fot. Eva Nawrot, firma HAUST-foto

 

 

   

 

Urszula Czernicka

scenografka i malarka. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP (studia w latach 1993 – 98) oraz absolwentką podyplomowego Studium Scenografii ASP. Dyplom ze scenografii robiła pod kierunkiem profesora Jerzego Skarżyńskiego. Autorka projektów wielu scenografii, kostiumów i plakatów teatralnych m.in.: "Push up", "Między nami dobrze jest", "Wielki dzień" czy "Seks nocy letniej". Ostatnią realizację scenograficzną zrobiła w tym roku do przedstawienia "Pan Mautz" Sybille Berg w reżyserii Andrzeja Majczaka w Teatrze im. Stefana Jaracza W Olsztynie. Od 1999 roku pracuje w Teatrze Bagatela w pracowni dekoratorskiej. Współzałożycielka Stowarzyszenia Artystów "Kontrapost". Brała udział w wielu wystawach malarstwa, rysunku i scenografii.

 

Fot. Agata Stańczyk

 

 

 

fot. Piotr Kubic

 

Łukasz Drewniak

dziennikarz, krytyk teatralny, pedagog. Jest absolwentem filologii polskiej, specjalność teatrologia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel i wieloletni redaktor naczelny gazety teatralnej „Didaskalia”. Krytyk teatralny współpracujący z "Dialogiem", "Teatrem", "Przekrojem".

W latach 2002-2005 był dyrektorem artystycznym Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Przez 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej pracował jako członek komisji artystycznej. Od początku istnienia TVP Kultura prowadzi w niej rozmowy o teatrze. Przez kilka ostatnich edycji katowickiego Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" był współtwórcą programowym. Kwalifikator spektakli dla Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia".

Prowadzi zajęcia z krytyki teatralnej na Akademii Teatralnej w Warszawie. Autor wielu ważnych tekstów o teatrze.

 

 

 

  

Piotr Kubic

Fotoreporter, fotograf specjalizujący się w fotografii teatralnej, laureat nagrody w konkursie "W / na obok teatru" za zdjęcie ze spektaklu Skrzypek na dachu. Prezentował zdjęcia na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Pisze opowiadania i felietony. W wieku 15 lat otrzymał Złotą ostrogą w konkursie literackim. Zajmuje się realizacją filmów, animacją, grafiką komputerową. W przeszłości redagował miesięcznik "Wędrówka", współtworzył audycję radiową "Listy z Galilei", prowadził zespół muzyczny i aranżował utwory. Był opiekunem na obozach młodzieżowych. Z wykształcenia jest inżynierem dźwięku, otrzymał list pochwalny od kompozytora Zygmunta Koniecznego za realizację dźwiękową przedstawienia Sztukmistrz z Lublina w Teatrze Bagatela.

Ulubione zajęcie to improwizacja jazzowa na fortepianie, pasjonuje się też psychologią oraz astronomią.

fot. Piotr Kubic

 

^ do góry