Lato w teatrze
Teatr Bagatela
edycja 2013

 

Idea projektu

Lato w teatrze w Bagateli

Prowadzący warsztaty

Patroni medialni i sponsorzy

Strona główna

 

Blog:

Lato w teatrze 2013

Tegoroczne warsztaty "Lato w teatrze" będą odbywały się w Teatrze Bagatela w dniach 8-21 lipca 2013 r. Młodzież ze Stowarzyszenia SIEMACHA będzie pracować pod opieką artystów nad spektaklem "Efekt motyla" (Ja/My – Dziś/Jutro). Tegoroczne warsztaty poprowadzą.: Dariusz Starczewski, Małgorzata Haduch, Urszula Czernicka, Łukasz Drewniak, Piotr Kubic i Artur Sędzielarz. Uczestnicy projektu nie tylko będą przyglądać się pracy w teatrze, ale sami stworzą tekst, oprawę muzyczną, plastyczną oraz zajmą się promocją spektaklu, by w dniach 20 i 21 lipca 2013 r. o godz. 19.00 na Scenie na Sarego 7 stanąć na scenie w świetle reflektorów i skonfrontować się z zaproszonymi na pokazy widzami.

Celem warsztatów jest wyczulenie młodych ludzi na siłę, jaką ma każde podjęte i zaniechane działanie, dlatego tematem tegorocznych warsztatów będzie: jak żyć i wybierać w świecie miliona możliwości. Spektakl będzie teatralną metaforą efektu motyla, w którym trzepot skrzydeł motyla może po kilku dniach spowodować burzę piaskową. "Efekt motyla" jako nasze "Ja/My - Dziś/Jutro".

Przez dwa tygodnie będziemy przyglądać się mechanizmom podejmowania lub unikania wyborów i decyzji, a także sposobom świadomego wpływania poprzez to na własne życie.

Chcemy przyjrzeć się emocjom towarzyszącym naszym wyborom; jak szybko i dlaczego żałujemy tego, co wybraliśmy w życiu; w związkach międzyludzkich, w programach telewizyjnych, w sieci, w sklepie – bo zamiast tego, co wybraliśmy, moglibyśmy wybrać innych/lepszych ludzi, inne/lepsze programy, inne/lepsze strony, inne/lepsze rzeczy. Świat, który stał się supermarketem, stawia nas w sytuacji konieczności podejmowania nieskończonej ilości wyborów. W dzisiejszych czasach nawet osobowość jest kwestią wyboru. Wymyślamy siebie na nowo tyle razy, ile zapragniemy. Co jest w stanie pomóc człowiekowi w podejmowaniu słusznych i dobrych wyborów? Młodość jest w sposób szczególny związana z koniecznością podejmowania wyborów. Scena będzie więc naturalnym laboratorium badania czym jest wybór: koniecznością, przekleństwem, a może zbędnym balastem?

Chcemy, aby dzięki warsztatom młodzi ludzie zyskali pewność siebie, pewność wyborów w świecie miliona możliwości, aby poznali wartość decyzji podejmowanych dzisiaj, a mających wpływ na ich przyszłość.

 

Zapraszamy na stronę poprzedniej edycji: Lato w teatrze 2012 w Bagateli.


^ do góry