Lato w teatrze
Teatr Bagatela
edycja 2012

Idea projektu

Lato w teatrze w Bagateli

Uczestnicy

Prowadzący warsztaty

Media

Didaskalia

Strona główna

 
Blog
 
16 lipca, poniedziałek

17 lipca, wtorek

18 lipca, środa

19 lipca, czwartek

20 lipca, piątek

21 lipca, sobota

23 lipca, poniedziałek

24 lipca, wtorek

25 lipca, środa

27 lipca, piątek

28 lipca, sobota

Na Facebooku:
 

Zdjęcia: Praca w grupach

Zdjęcia: Promocja spektaklu na ulicach Krakowa

Zdjęcia: Przygotowania i... premiera!

Profil wydarzenia FB - komentarze uczestników i prowadzących

18 lipca, środa

Marzenia się spełniają

Angelika Gwiazda

Satysfakcja – takim słowem mogłabym odzwierciedlić moje uczucie, które towarzyszą mi po trzech dniach warsztatów. Włożyliśmy już masę pracy w ten projekt, ale to dopiero początek. Czeka nas jeszcze półtorej tygodnia intensywnego wysiłku. Dla większości z nas będzie to czas, który sprawi, że staniemy się bogatsi w nowe doświadczenia i doznania. Już przyswoiłam swoją wiedzę m.in o tym, jak napisać dobry artykuł np. na bloga oraz jak dobrze przeprowadzić wywiad. Piotr Kubic zaraził mnie swoją pasją do fotografowania. Uświadomił mi, że dzieła sztuki czasem wychodzą zupełnie przez przypadek.

Dzisiejszy dzień był pełen zadań dla dziennikarzy. Aby dobrze promować spektakl „Pokolenie f” wykreowaliśmy dwa pomysły na plakat. Jednak tylko jeden uda nam się zrealizować. Jutro zdecydujemy który. Czuję, że to będzie dla nas trudny wybór, bo obie koncepcje są olśniewające. Przeprowadziliśmy również wywiad z Agnieszką – reżyserką. Zjadała nas trema, ponieważ robiliśmy to po raz pierwszy, ale daliśmy radę. Czemu mieliśmy nie dać? W końcu trzeba walczyć ze słabościami.

Działania muzyków też przyniosły dobre rezultaty. Stworzyli intro i piosenkę do pierwszej sceny naszego spektaklu. Plastycy dalej przygotowywali okładki na płyty z filmem. Ciągle przy tym zaskakują nas swoim profesjonalizmem i precyzją. Aktorzy przez cały dzień harowali. Dawali z siebie wszystko, pomimo zakwasów, które powstały im po ciężkich ćwiczeniach z Maćkiem. On wraz z Agnieszką wyciskają z nich ostanie krople potu. Ale trzeba przyznać, że daje to efekty. Przygotowali już drugą scenkę, która jest intrygująca. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania. Chyba już się zakochali w tym, co robią. Myślę, że powstanie interesujący spektakl, a w przyszłości kto wie może uczestnicy warsztatów zostaną profesjonalnymi aktorami.

 

Dzień taki jak wszystkie czy dzień inny niż każdy?

Agnieszka Szczurek

Dzisiejszy dzień wydawał się normalny, taki jak wszystkie. Może i był taki. Nie wiem. Przyszliśmy do sali, usiedliśmy przed komputerami i zredagowaliśmy teksty, które napisaliśmy o poprzednim dniu. Dziś oprócz Marty w korekcie pomógł nam Piotr. Piotr również pracował z nami nad plakatem do spektaklu „Pokolenie f”. Chcieliśmy, by plakat był ciekawy, interesujący graficznie, po prostu dobry. Myślę, że to nam się udało. Byliśmy zadowoleni z naszych pomysłów. Były wspaniałe. Niepowtarzalne. Mieliśmy też kolejne zadanie, które polegało na wymyśleniu pytań do wywiadu z reżyserką. Jednak wcześniej Marta przeprowadziła rozmowy z nami, pytając z kim my chcielibyśmy przeprowadzić wywiad. Mogliśmy wybrać kogokolwiek osobę realną, fikcyjną, albo już nie żyjącą. Marta zachęciła nas również do przeprowadzenia tych rozmów, kilka osób to zrobiło. Powstały m.in. rozmowa z perkusistą Linkin Parku autorstwa Andrzeja i rozmowa ze Stanisławem Augustem Poniatowskim autorstwa Patryka. Dziś też mogliśmy obejrzeć kolejną część spektaklu. Muszę przyznać, że aktorzy sprawiają, iż chciałoby się ich oglądać dłużej Ś jest coraz ciekawiej. Grupa plastyczno-scenograficzna zajmowała się nadal okładkami płyt, a grupa muzyczna pracowała nad ścieżką dźwiękową do poszczególnych scenek. Paweł mówił, iż zależy mu, by muzyka dojrzewała wraz z bohaterami. Kiedy jesteśmy bardzo młodzi, słuchamy innej muzyki niż w gimnazjum, inaczej myślimy. Dorośli jeszcze inaczej patrzą na świat i odbierają muzykę. Warto zauważyć, że po zajęciach przeprowadziliśmy wywiad z reżyserką, Agnieszką Korytkowską-Mazur. Myślę, że dobrze nam wyszedł. Dzień okazał się ciekawy i wesoły, wniósł dużo do naszego projektu. Pewnie jutro będzie podobnie, jednak ten dzień miał w sobie coś jedynego w swoim rodzaju.

 

Wywiad a rozmowa

Marlena Adamczyk

Dziś tworzyliśmy plakat, który już niedługo zawiśnie na slupach w naszym mieście. Plakat będzie promował „Pokolenie f”. Później zajęliśmy się układaniem pytań do reżyserki. Przy przygotowywaniu pytań było dużo śmiechu. Nie nudziliśmy się przy tym. Marta Kuźmiak zdradziła nam kilka dziennikarskich tajemnic, na przykład jak zaskoczyć rozmówcę. „Nie każde zdanie musi mieć na końcu znak zapytania” – wyjaśniała. - „Wywiad to nie rozmowa. Wywiad to pytanie i odpowiedz, a rozmowa to coś więcej. Nigdy nie zadawaj pytań zamkniętych, czyli takich, na które odpowiedź brzmi tak lub nie”. Dużo tego. Każdego dnia uczymy się więcej.

 

Dzień w teatrze

Ada Sawicka 

Na zajęciach scenograficznych przez pierwsze trzy godziny malowaliśmy opakowania na płyty dla innych uczestników „Lata w teatrze”. Płyty będą prezentami dla wszystkich uczestników projektu. Będą na nich nagrane zdjęcia i zwiastun do spektaklu. Gdy kilku osobom trochę się znudziło przygotowywanie opakowań, bądź nie mieli pomysłu na następne pudełka, poszli ciąć piłą tekturowe rurki, które będą potrzebne do przedstawienia jako dekoracje. Po około godzinie poszliśmy do teatru, weszliśmy wejściem, którym wchodzi pani Ula. Weszliśmy na scenę, do której prowadziły kręte
i wąskie korytarze. Na scenie stała scenografia do spektaklu. Po zwiedzeniu sceny poszliśmy do pracowni plastycznej, gdzie pani Ula pracuje na co dzień. W tejże pracowni zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeczy oraz dekoracje do przeróżnych spektakli. Później nadal pracowaliśmy nad scenografią do naszego spektaklu oraz malowaliśmy opakowania na płyty.

 

Zdjęcia


^ do góry